Fourteenth Lok Sabha
Members Bioprofile

Apr. 2008 Elected to 14th Lok Sabha in bye-election
2009 Re-elected to 15th Lok Sabha (2nd term)
2009 Chief Whip B.S.P. Parliamentary Party
6 Aug. 2009 Member, Committee on Public Undertakings
31 Aug. 2009 Member, Committee on External Affairs
1 May 2010 Member, Committee on Public Undertakings




Developed and Hosted by National Informatics Centre (NIC)
Content on this website is published, managed & maintained by Software Unit, Computer (HW & SW) Management. Branch, Lok Sabha Secretariat