Fourteenth Lok Sabha
Members Bioprofile

May 2008 Elected to 14th Lok Sabha in a bye-election
2009 Re-elected to 15th Lok Sabha (2nd term)
31 August 2009 Member, Committee on Railways
23 September 2009 Member, Joint Committee on Salaries and Allowances of Members of Parliament
01 March 2014 Resigned from 15th Lok Sabha.




Developed and Hosted by National Informatics Centre (NIC)
Content on this website is published, managed & maintained by Software Unit, Computer (HW & SW) Management. Branch, Lok Sabha Secretariat